Умният трик на лозаризма, който никой не обсъжда

Умният трик на лозаризма, който никой не обсъжда

Умният трик на лозаризма, който никой не обсъжда

Blog Article



Автор: проф. д-р Златко Прцуловски, доцент на Факултетот за земјоделски науки и храна

Лозарството е занаят и като всеки такъв си има тънкости. Изисква много практика, докато го овладееш, но и не малко теоретични знания относно спецификите за отглеждането на добра реколта грозде: място за засаждане, почва, климат, капково напояване, пръскане против вредители и резитба с качествени лозарски инструменти. Нека проследим някои от тях… Свързани продукти

Белите вина имат комплексен аромат, доминиран от цитрусови плодове и нюанси на билки, зелена трева и диви цветя.

Гроздето е сред онези растения, които трябва да се поливат много внимателно. Прекомерната влажност не му се отразява добре, защото потиска растежа на корените и може да причини тяхното загниване.

По дисциплината „Лозарство и биотехнологични методи“, студентите  се запознават със състоянието, проблемите и перспективите за развитието на лозарството у нас и в света.

Друг пример е цъфтежната форма на сивото гниене, която налага да се проведе третиране по време на цъфтежа.

Веднъж инсталирана, системата може да се ползва В ПРОДЪЛЖЕНИЕ НА ГОДИНИ.

Изтъкнати учени лозарство в областта на лозарството са Ив. Добрев (ампелография), Н.

Пролетното засаждане се приема у нас като по-масова практика. Най-добре е то да се извърши през втората половина на март и началото на април, щом е възможно да се работи.

Спирателни кранове и арматура Ъглови спирателни кранове Канелки Поцинковани фитинги Месингови и хромирани фитинги ППР тръби и фитинги ПВЦ тръби и фитинги Филтри за вода Тефлонови ленти и кълчища ПЕВП тръби и фитинги Промишлена арматура, стоманени фитинги и фланци Капаци и решетки за шахти Кранове за радиатор Фитинги за отопление Циркулационни и бустер помпи Пожарни хидранти, маркучи и аксесоари СЕЗОННИ ПРОДУКТИ Грижа за лозята от А до Я: всичко, което трябва да знаете и продуктите, които да изберете

Лозата вирее успешно както на равнинен терен, така и по склонове и хълмове с различен наклон. При равнинен обаче се развива по-буйно и дава повече грозде, но с по-ниско качество. От друга страна, засаждането по хълмове е практика още от дълбока древност и се препоръчва, защото гроздето на такъв терен е по-висококачествено, а плододаването е по-равномерно. По хълмовете лозята се огрява по-продължително, температурите са по-подходящи, а слънчевите лъчи достигат повърхността на почвата под ъгъл, близък до правия.

Системата за капково напояване може да се използва и за внасяне на торове;

Засаждането на спанака през септември гарантира качествени растения

Лозарството в България – състояние, перспективи и фитосанитарни проблеми

Report this page